NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

DLACZEGO KRADZIEŻ POJAZDU, W KTÓRYM
JEST ZAMONTOWANY SYSTEM ZEDER JEST NIEMOŻLIWA?

Pomyślcie tylko, że „ktoś”, niewiadomo jak utalentowany i szybki, by ukraść i odwieźć auto, w którym jest zamontowany system ZEDER, musi :

 1. zdemontować poduszkę powietrzną
 2. zdemontować kierownicę
 3. zdemontować maskę, kable
 4. zdemontować wiele śrub, które pokryte są płynnym metalem
 5. wyciągnąć oś kierownicy, na której jest zamontowany ZEDER
 6. zamontować ponownie nową oś kierownicy, którą musiał przynieść ze sobą
 7. kierownicę, poduszkę powietrzną, kable przywrócić do pierwotnego stanu, aby mógł odwieźć samochód…

Cała taka operacja trwałaby tak długo, że auto z zamontowanym systemem ZEDER staje się dla złodzieja nie interesujące. Raczej zechce poszukać innego samochodu, w którym nie zamontowano takiego systemu.

Przez cały czas trwania takiej operacji, ze względu na samo położenie zamontowanego systemu ZEDER w samochodzie, przy jego demontażu, musiałyby być otwarte drzwi od strony kierowcy, co jeszcze bardziej skomplikowałoby i utrudniło próbę kradzieży.

Oznacza to, że demontaż systemu ZEDER jest niemożliwy do zrobienia na ulicy. Do zdemontowania systemu ZEDER z jakiegokolwiek pojazdu potrzeba minimum dwie godziny w serwisie, zamkniętym miejscu, gdzie muszą się znajdować wszelkie potrzebne profesjonalne narzędzia, włączając w to i narzędzia elektryczne, które muszą być podłączone do prądu.

CZY SYSTEM ZEDER JEST BEZPIECZNY W TRAKCIE JAZDY?

Tak, System Zeder jest całkowicie bezpieczny podczas jazdy.
Skonstruowany jest w taki sposób, że nie ma żadnej możliwości, nawet teoretycznej, aby w trakcie jazdy zablokował układ kierowniczy.

ILE CZASU POTRZEBUJE ZŁODZIEJ, ABY WYŁAMAĆ SKRZYNIĘ BIEGÓW?

Każdy „trochę lepiej” wyuczony złodziej wyłamie jakąkolwiek skrzynię biegów, gdziekolwiek zamontowaną w aucie, w maksymalnie 30 sekund.

ILE CZASU POTRZEBUJE ZŁODZIEJ, ABY OTWORZYĆ
ODBLOKOWAĆ SYSTEM ZEDER?

Nie wiemy, ile czasu potrzebuje złodziej aby otworzyć System Zeder, gdyż do dnia dzisiejszego ani jeden złodziej nie odblokował ani jednego Zedera.

CZYM RÓŻNI SIĘ SYSTEM ZEDER OD RÓŻNYCH MECHANICZNYCH
ZABEZPIECZEŃ SKRZYNI BIEGÓW I NA CZYM POLEGA PRZEWAGA
SYSTEMU ZEDER NAD MECHANICZNYMI ZABEZPIECZENIAMI
SKRZYNI BIEGÓW?

Podstawową różnicą między Systemem Zeder a mechanicznymi zabezpieczeniami skrzyni biegów jest to, że System Zeder jest mechanicznym urządzeniem zabezpieczającym kierownicę i montuje się go na kolumnie kierownicy, a zabezpieczenia skrzyni biegów na skrzyni biegów. Przewaga Systemu Zeder polega przede wszystkim na tym, że Zedera nie można otworzyć, obić, wyłamać, co oznacza, że nie ma możliwości, aby auto zostało ukradzione, jeśli ma zamontowany Zeder, podczas, gdy „specjaliści – złodzieje” otwierają skrzynie biegów (w zależności od modelu) w czasie 5-30 sekund.

Klikając na poniższe linki możecie zobaczyć, jak łatwo i szybko można otworzyć niektóre typy skrzyni biegów:

WYŁAMYWANIE MECHANICZNEJ BLOKADY SKRZYNI BIEGÓW W CZASIE 8 SEKUND!

WYŁAMYWANIE MECHANICZNEJ BLOKADY SKRZYNI BIEGÓW 1 (POLSKI PRODUCENT)

WYŁAMYWANIE MECHANICZNEJ BLOKADY SKRZYNI BIEGÓW 2 (POLSKI PRODUCENT)

OTWIERANIE MECHANICZNEJ BLOKADY SKRZYNI BIEGÓW PODROBIONYM KLUCZEM!

CZY SYSTEM ZEDER MOŻNA ZAMONTOWAĆ W MASZYNACH BUDOWLANYCH?

Tak, System Zeder może zostać zamontowany w każdym typie maszyn budowlanych, bez względu na ich markę, model i wielkość. Ważne jest tylko to, aby maszyna miała kierownicę, a nie dźwignie do sterowania nią. Zdjęcie zamontowanego już Zedera w maszynie budowlanej możecie znaleźć TUTAJ.

W CZYM PRZODUJE I CZYM RÓŻNI SIĘ SYSTEM ZEDER OD SYSTEMU GPS?

Po pierwsze System Zeder chroni Wasz samochód przed kradzieżą, co oznacza, że nikt nie jest w stanie ukraść i odjechać Waszym autem.

System GPS nie chroni auta przed samym aktem kradzieży. Poza tym, że auto z GPS można ukraść, można je również wstawić poźniej do podziemnego garażu, kontenera, czy nakryć np. folią tak, że system GPS nie będzie spełniał swojej funkcji i nie znajdzie Waszego samochodu.

NA ILE ZABEZPIECZA MNIE SYSTEM ZEDER?

Całkowicie, gdyż do dnia dzisiejszego nie było przypadku kradzieży samochodu z zamontowanym Zederem.

UWAGA: KOPIA ZEDERA

Prosimy o zwrócenie uwagi na tanie kopie ZEDERA, które pojawiły się na Słowacji i Ukrainie i które różnią się, oprócz innych cech, wyglądem i konstrukcją od oryginału.

Wystrzegajcie się nadużyć ze strony nielojalnej konkurencji (zob. dwa filmy video poniżej). Na filmach są pokazane kopie Systemu Zeder bez oryginałnego zamka, mające na celu oszukać widzów, iż są to prawdziwe Systemy Zeder i że można je łatwo otworzyć.

Oryginalny system ZEDER możecie zamontować tylko w autoryzowanych serwisach, które pozwolenie i koncesję na montaż ZEDERA otrzymały od firmy Grifon Sp. z o.o. Infolinia: 22 40 10 616, 22 40 31 938, zeder@zeder.pl

SPRAWDŹ TERAZ ORYGINALNOŚĆ SWOJEGO URZĄDZENIA ZEDER

PUNKTY MONTAŻU

 • CENTRUM MONTAŻU
  SYSTEMU ZEDER

  ul. Gajdy 6
  02-878 Warszawa